ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК НА ВУЛ. ЛИСЕНКА 14   

Чергова спроба знищення дитячого майданчика та пам'ятки архітектури у Львові

 

   

    НОВИНИ:

           15.10.2015 - І ось, нарешті, остаточна перемога!  Вищий адміністративний суд України поставив крапку- залишив  в силі рішення судів попередніх інстанцій про скасування ухвал Львівської міської ради, якими ділянка по вул. Лисенка 14 відводилась під забудову. Дякуємо всім, хто ці довгі роки був з нами, вірив і йшов до перемоги! Боріте і поборите!!!

 

        12.12.2013 - Маємо хороші новини! Сьогодні розпочались роботи з бетонування та встановлення закладних елементів дитячого майданчика. Працівники обіцяють, що за тиждень майданчик буде готовий. 

 

 

         

         30.10.2013 - Маємо новини, питання з відновлення дитячого майданчика зрушило з місця.

28.10.2013р. відбулася зустріч мешканців із працівниками управління молоді, сім"ї та спорту ЛМР щодо відновлення майданчика. Було визначено, що:

1. Цього року буде облаштовуватися половина території під дитячий майданчик для малих дітей.

2. Наступного року на другій половині буде облаштовано спортивний майданчик з футбольно-волейбольним полем та турніками.
    3. До середини листопада обіцяють розробити і затвердити проект дитячого майданчика, після чого будуть встановлювати гойдалки.
    4. Паралельно з розробкою проекту найближчим часом обіцяють розрівняти поверхню і впорядкувати територію.

29.10.2013 року розпочалися роботи з упорядкування території - працівники ЛКП косять бур"яни, зрізають пеньки, прибирають листя і сміття
 
Також мешканцы отримали  проект майданчика (частини для малих дітей). Елементи розташовуватимуться рядами:
перший ряд - 3 лавки, 2 смітники та інформаційне табло,
другий ряд для найменших діток - гойдалка, пісочниця, балансир і гірка,
третій ряд для дітей середнього віку - подвійна гойдалка, гірка і карусель.
 

 

 

       25.10.2013 - Перемога! Нарешті " Львівська міська рада повернула людям майданчик на вул. Лисенка "!

 

       10.10.2013 - Відбулась прес-конференція з приводу ситуації, яка склалась довкола дитячого майданчика по вул. Лисенка 14

                            - Мер Львова А.Садовий наполягає , що по вул. Лисенка 14 має бути дитячий майданчик

                            - Телеканал ZIK висвітлює проблему щодо невиконання депутатами рішення суду

 

 

        25.09.2013 - Стали відомі деталі того, як депутати відмовились виконувати судове рішення та вносити зміни до Схеми розташування дитячих майданчиків, натомість виявили неабияку турботу про дотримання інтересів забудовника!

Для початку подаємо

 

Стенограма розгляду питання щодо дитячого майданчика по вул. Лисенка, 14 на пленарному засіданні 12-ї сесії Львівської міської ради 6-го скликання 23 вересня 2013 року

 

В. Шнайдер (начальник управління молоді, сім’ї та спорту): Проект ухвали про внесення змін до ухвали міської ради №1060 та №2889. Це доповнення схеми розміщення дитячих майданчиків на території міста Львова, і зокрема, схеми розміщення майданчика на території Личаківського району. Пропонується включення адреси, майданчика за адресою Лисенка, 14. Прошу вас підтримати даний проект ухвали.

А. Садовий (міський голова): Є запитаня? Будь ласка, Лопачак.

М. Лопачак (голова фракції ВО „Свобода”): Дякуєм, Андрій Іванович, що ви знову з нами. Андрій Іванович!

В. Павлюк (секретар Львівської міської ради): Включіть мікрофон.

А. Садовий: Будь ласка, Лопачаку включіть.

М. Лопачак: Я хотів запитатися власне по Лисенка, 14. Дуже багато було крику, змішаності тих чи інших осіб до власне до цього будівництва. Наскільки орієнтуюся, були якісь там судові рішення і так далі. Чи, Андрій Іванович, зверталися ці підприємці про заміну земельної ділянки чи... Взагалі яка там ситуація з цією незаконною забудовою?

А. Садовий: Це фактично... Яка там може бути заміна, перепрошую? Там був дитячий майданчик споконвік, там був ще монастирський двір... Приміщення монастиря.

В. Павлюк: Але вони оренду платили? Андрій Іванович, вони ж оренду платили все ж таки. Містові.

А. Садовий: Лопачак, тобто я такою інформацією не володію, хто куда звертався. Насправді це приміщення історично завжди було монастирський двір, так. І там завжди в цьому приміщенні останніх 20 років були дитячі карусельки. Враховуючи, що це питання було резонансне, то там треба зробити нормальний дитячий майданчик, щоб воно було, і всі питання зняті. А всі інші питання вирішувати в робочому порядку. З точки зору чинного законодавства і здорового глузду.

М. Лопачак: Абсолютно з вами годжуся, Андрій Іванович, що все потрібно робити з здоровим глуздом. З огляду на це, що сьогодні вже власне Ірина Шалаковська вам задавала питання, ви, на жаль, не могли відповісти на рахунок 900 тисяч гривень, які Львівська міська рада має заплатити по рішенню судів. З огляду... Я власне чому питаюся? Василь Михайлович абсолютно правий. Законно чи незаконно, але власне виконком під вашим керівництвом надавав всі необхідні дозволи, потім їх касував, не касував. Судовий процес відбувалися і так далі. Поза-позаминула каденція Львівської міської ради вищезгаданому підприємству власне надавала дозвіл для, виділяла цю земельну ділянку. І це підприємство протягом кількох років платило орендну плату. От мене власне цікавить позиція, чи міська рада буде відшкодовувати ту орендну плату, чи ні?

А. Садовий: А нехай звернуться з позовом до міської ради про відшкодування...

М. Лопачак: Я власне з огляду на це тоді прошу, щоби, якщо можна, щоби ви вивчили це питання і перенести це питання на пленарне, наступне пленарне засідання, і щоб ми ґрунтовно зважено підійшли до розгляду цього питання. Але наша позиція, Андрію Івановичу, щоб ви не сумнівалися, є однозначною, за те, щоби були всі дитячі майданчики і щоб ніхто не забудовував дитячі майданчики. А це питання прошу перенести на наступне пленарне засідання. І прохання до вас вияснити власне цю ситуацію, щоб ви колегам депутатам змогли доповісти. Дякую.

А. Садовий: Тобто ми цю ухвалу голосуємо, шановні колеги?

В. Павлюк: Ні, пропоную перенести, Андрій Іванович. До наступного пленарного і вирішити питання...

А. Садовий: Я не почув. Мікрофон. Ви пропонуєте цю проголосувати чи як?

М. Лопачак: Андрій Іванович, ви кудась відлучаєтесь, потім приходите в сесійну залу і з вами шось відбувається. Я три рази повторював, ви далі не чуєте. Може, не перечитуйте то, шо ви там читаєте, занотовуйте чи як. Ну я не знаю. Я пропоную перенести цю ухвалу з проханням до вас, до міського голови, шоби ви вивчили всі обставини, шоби доповіли нам на наступне пленарне засідання, що відбувається з тими підприємцями, які там судові справи є, не є, щоб ми потім знов не залізли в чергову юридичну кабалу. Так, як ви це любите організувати. Дякую.

А. Садовий: Давайте ми зробимо медійний виїзд на цю територію, більше поспілкуємся, щоби широка громадськість була проінформована по даному питанню. Правильно? Дякую. Ставлю на голосування перенести розгляд даного питання. Дякую. За пропозицію керівника фракції партії „Свобода” у міській раді.

А. Садовий: 54 за, рішення прийнято. Будь ласка, наступне питання.

------------------------

З цього приводу Центр звертає увагу депутатського корпусу та громади міста на наступне:

1. Внесення змін до ухвали № 2889 - тобто до  Схеми розташування дитячих майданчиків (фіксація місця розташування дитячого майданчика на його дійсному місці розташування) відбувається в даному випадку ЗА РІШЕННЯМ СУДУ!!!

Обов'язковість виконання судового рішення прямо передбачена Конституцією України. А Кримінальним Кодексом України передбачена відповідальність за НЕ виконання судового рішення (що ви і зробили-відмовились виконувати судове рішення).

ВИКОНАННЯ НАБУВШОГО СИЛУ СУДОВОГО РІШЕННЯ НЕ ПОТРЕБУЄ «ДОДАТКОВО ВИВЧЕННЯ», «ОПРАЦЮВАННЯ» ЧИ ДОПОВІДІ МЕРА!

Нагадую:

Постановою Львівського окружного адміністративного суду у справі № 2а-4564/11/1370 від 07 лютого 2012 року вирішено:

«- ВИЗНАТИ НЕДІЙСНОЮ ТА СКАСУВАТИ ухвалу Львівської міської ради за № 2889 від 01.12.2005р. «Про затвердження Схеми розміщення дитячих та спортивних ігрових майданчиків на території Личаківського району м. Львова» в частині затвердження п.14 додатку, яким затверджено схему дитячого та ігрового майданчика по вул. Лисенка 14 з пл.1040кв.м. та передано на баланс ЛКП № 505.

- ЗОБОВ'ЯЗАТИ ЛЬВІВСЬКУ МІСЬКУ РАДУ ЗАТВЕРДИТИ СХЕМУ ДИТЯЧОГО ТА ІГРОВОГО МАЙДАНЧИКА ПО ВУЛ. ЛИСЕНКА 14 ПО ФАКТИЧНОМУ МІСЦЮ ЗНАХОДЖЕННЯ»

Вказане рішення суду набуло законної сили і є обов'язковим для виконання.

Відмовившись виконувати судове рішення, ви грубо порушили Конституцію України  та права і інтереси мешканців (про захист яких ви так гучно кричите), вчинили кримінальний злочин (відповідальність за який, звичайно, успішно уникається - адже це було колективне рішення. Але сам факт кримінального діяння від того нікуди не дівається)

Питання виконання судового рішення (внесення змін до Схеми) ніяким чином не пов'язано з питанням орендної плати, ніби-то сплаченої забудовником. Є рішення суду і ви ЗОБОВ'ЯЗАНІ його виконати. Крапка.

 

Що до орендної плати, то нагадуємо таке:

2. Рішенням господарського суду Львівської області від 30.04.2013 року (залишеним без змін Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 19.06.2013 року та Постановою Вищого господарського суду від 05.08.2013року) ВИЗНАНО НЕДІЙСНИМ НА МАЙБУТНЄ договір оренди землі від 09.03.2006р., укладений між Львівською міською радою та Приватним підприємством "Компанія "Горган" та зареєстрований у Львівському міському відділі Львівської регіональної філії Центру ДЗК 07.04.2006 року за №04:06:438:00793 кн.04-5; зобов'язано Приватне підприємство "Компанія "Горган" звільнити земельну ділянку, площею 0,1400га, в тому числі під твердим покриттям - 0,1400га по вул.Лисенка, 14.

Тобто договір визнано недійсним НА МАЙБУТНЄ - з моменту набуття судовим рішенням законної сили - (з 19.06.2013р). До того моменту компанія «Горган» була законним орендарем ділянки і була ЗОБОВ'ЯЗАНА сплачувати орендну плату. Проте, наскільки мені відомо, вказана компанія припинила сплачувати орендну плату ще в 2012р. Так що це не міська рада повинна повертати забудовнику якісь кошти, а це забудовник ще має доплатити в бюджет міста за користування ділянкою.  Забудовник використовував ділянку для розміщення буд.матеріалів і будівельного вагончика (у якому зрештою сталась пожежа і дивом не постраждали діти).  

Зрештою питання орендної плати та питання інших правовідносин між  Львівською міською радою та забудовником ніяк не впливають і не можуть вплинути на ОБОВ'ЯЗКОВІСТЬ виконання набувшого силу судового рішення, яким Львівську міську раду було ЗОБОВ'ЯЗАНО внести зміни до Схеми розташування дит.майданчиків.

    Відверта спроба затягнути внесення змін до Схеми розташування дитячих майданчиків, не виконання судового рішення та така активна зворушлива турбота про забудовника (чи повернуть йому орендну плату, чи виділять нову ділянку) якось не дуже узгоджується із декларованими гаслами турботи про громаду міста та законністю.  

   

10.08.2013р. - ПЕРЕМОГА!!!

 Вищий Господарський Суд України своєю Постановою відхилив касаційну скаргу забудовника ПП "Горган" і  залишив в силі рішення Господарського суду Львівської області та Львівського апеляційного господарського суду. Рішення суду касаційної інстанції є остаточним. Тож компанія "Горган" мусить негайно звільнити земельну ділянку. Тепер ми сподіваємось, що депутатам ніщо не завадить виконати рішення Львівського окружного адміністративного суду  від 07 лютого 2012р. і внести зміни до Схеми розміщення дитячих майданчиків, вказавши що дитячий майданчик знаходиться саме на цій ділянці.    

 

19.06.2013р. - ПЕРЕМОГА! Суд поставив крапку у цій довгій історії.

 Львівській апеляційний господарський суд, не зважаючи на всі зусилля забудовника, залишив в силі рішення Господарського суду Львівської області від 30.04.2013р., яким припинено дію договору оренди та зобов'язано забудовника (ПП «Компанія Горган») звільнити земельну ділянку по вул.Лисенка 14 у м. Львові!

 Традиційно дякуємо ZIK за повне та об"єктивне висвітлення подій

 

Нагадаємо коротко про весь трирічний перебіг боротьби. Воно насправді того варте!!!

І.

1.1. Ухвалою Львівської міської ради № 2906 від 08.12.2005р. , Рішенням Виконкому ЛМР за № 1041 від 04.12.2009р. - земельна ділянка по вул. Лисенка 14 у м. Львові  була надана для будівництва багатоповерхового будинку з підземними паркінгами (при тому що початково мова взагалі йшла про встановлення збірно-розбірного павільйону для центру дитячого дозвілля - саме так обіцяли мешканцям. Але зрештою все сталось як і задумувалось - будівництво багатоповерхівки).

Вказана земельна ділянка є частиною пам'ятки архітектури (сад Монастиря Францисканців, охоронний номер 145-М). Окрім цього на ділянці вже більш як 40 років розташований дитячий майданчик. Але «чомусь» згідно із «Схемою розміщення дитячих та спортивних майданчиків» Львівської міської ради - вказаний майданчик опинився зареєстрований в абсолютно іншому місці, а ділянка стала - вільною.

27 липня 2010 року забудовник заїхав на ділянку, при цьому заламав грейдером історичний мур. Працювали будівельники під прикриттям приватної охоронної фірми.

Але тут і сталось диво - мами з колясками, бабці та прості мешканців вигнали і забудовника і охоронну фірму з території дитячого майданчика і стали живим ланцюгом. На ділянку приїхав мер Садовий А.І, та пообіцяв мешканцям, що він на їх боці… Як би не ця рішучість мешканців першого дня та підтримка мера, якби суд в подальшому  не виніс ухвалу на забезпечення  позову (заборона будівництва) ще не відомо чим би все закінчилось.

Відбивши фізично спробу захоплення території, ми подали в суд. Загалом було декілька судових процесів:

 

ІІ.

2.1.  Постановою Галицького районного суду м. Львова від 31.05.2011р. СКАСОВАНО:

-  ухвалу Львівської міської ради № 2906 від 08.12.2005р. «Про затвердження приватному підприємству «Компанія «Горган» проекту відведення земельної ділянки на вул. Лисенка 14 у м. Львові»;

- Рішення виконавчого комітету Львівської міської ради за № 1041 від 04.12.2009р.;

- Зобов'язано Львівську міську раду вчинити дії, направлені на припинення правових наслідків, які настали у зв'язку з прийняттям вищезазначених актів.

2.2. Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 12.12.2011р. по справі N° 52011/11/9104 апеляційна скарга ПП «Компанія «Горган» залишена без задоволення, рішення Галицького районного суду м. Львова від 31.05.2011р.- залишено без змін.

 

ІІІ.

Потім прокуратура та ми  в суді вимагали щоб дитячий майданчик було визначено саме у тому місці, де він фактично є.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 07 лютого 2012 року:

- Скасовано ухвалу Львівської міської ради за № 2889 від 01.12.2005р. «Про затвердження Схеми розміщення дитячих та спортивних ігрових майданчиків на території Личаківського району м. Львова» в частині затвердження п.14 додатку, яким затверджено схему дитячого та ігрового дитячого майданчика по вул. Лисенка 14 з пл. 1040 кв.м.;

- Зобов'язано Львівську міську раду затвердити схему дитячого та ігрового майданчика по вул. Лисенка 14 ПО ФАКТИЧНОМУ МІСЦЮ ЗНАХОДЖЕННЯ.

 

ІІІ. Тим часом на ділянці лишились кинутими забудовником на призволяще металевий вагончик, плити, цегла тощо.

У вагончику оселились безхатченки і одного дня сталась пожежа. Дивом ніхто з дітей не постраждав.

3.1. Рішенням Господарського суду Львівської області від 15.12.2011р. у справі № 5015/6792/11  було зобов'язано ПП «Компанія «Горган» демонтувати тимчасову дерев'яну огорожу, вивезти будівельний металевий вагончик, бочку та бетонні плити, які знаходяться на земельній ділянці по вул. Лисенка 14 у м. Львові.

3.2. Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 15.02.2012р. та Постановою Вищого Господарського суду України від 25 квітня 2012 року у справі № 5015/6792/11, рішення суду першої інстанції залишено без змін.

3.3. Виконавча служба безуспішно намагалась знайти ПП «Горган» за юридичною адресою. Прийшлось звертатись до губернатора, після чого Виконавча служба швиденько власним коштом та силами очистила земельну ділянку.

 

IV. На виконання рішення Галицького районного суду м. Львова від 31.05. 2011р. (в частині зобов'язання Львівської міської ради вчинити дій направлені на припинення правових наслідків рішень про передачу ділянки під забудову), Львівська міська рада подала позов про припинення договору оренди та звільнення земельної ділянки.

4.1. Рішенням Господарського суду Львівської області від 30.04.2013р. позов задоволено:

- Визнано недійсним на майбутнє договір оренди землі від 09.03.2006р., укладеного між Львівською міською радою та ПП «Компанія Горган»  по вул. Лисенка 14;

- Зобов'язано ПП «компанія Горган» звільнити вказану земельну ділянку.

4.2. Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 19.06.2013р. рішення суду першої інстанції залишено без змін.

-----

Ось такий довгий - довгий шлях. І це ще не все, бо є ще касаційна інстанції де, як показує досвід, можливо усе… Але ми віримо у краще!

 

 

     

     30.04.2013р. - ПЕРЕМОГА!!!

     Суд став на сторону громади, захистив від знищення дитячий майданчик і пам'ятку архітектури!

Як ми писали раніше, 22.04.2013р. судове засідання не відбулось через неявку як позивача (Львівської міської ради), так і відповідача-забудовника (ПП «Компанія Горган»).

Після того як ця ситуація була висвітлена у пресі, сьогодні обидві сторони прибули на судове засідання.

Заслухавши сторони, суддя Синчук М.М. прийняв законне та обґрунтоване рішення - визнав не дійсним договір оренди земельної ділянки по вул. Лисенка 14 та зобов'язав забудовника звільнити земельну ділянку!

Вітаємо всіх людей  доброї волі! Дякуємо за підтримку журналістам та всім не байдужим громадянам, без вашої підтримки у нас нічого би не вийшло.

Звичайно, по переду ще апеляція та касація, але факт прийняття судом І інстанції законного та обґрунтованого рішення вселяє надію в перемогу Закону та торжество Верховенства права!

 

 

28.04.2013р. - Нарешті, після скарг та звернень, відкрито кримінальне провадження по факту руйнування пам'ятки архітектури (Монастиря Францисканців) по вул. Лисенка 14.

Нагадаємо - 27 липня 2010 року, забудовник ПП «Компанія Горган» заїхав важкою технікою на територію дитячого майданчика та пам'ятки архітектури по вул. Лисенка 14. Під час цього «крутого» заїзду, під охороною приватної охоронної фірми (яка, очевидно, мала оберігати забудовника від мам з візочками з малими дітьми), біло зруйновано дві секції охоронного муру Монастиря Францисканців.

Як це було можна згадати ТУТ  

 

                                                            

 

22.04.2013р. -  Чергове судове засідання у Господарському суді Львівської області було перенесено, оскільки до суду надійшло клопотання від ПП «Горган», в якому останній просив відкласти розгляд справи у зв'язку з тим, що а) представник зайнятий в іншому судовому слуханні; б) у зв'язку з тим, що на минулому судовому засіданні міська рада уточнила позовні вимоги, ПП «Горган» просить час на висловлення своєї правової позиції по уточненим позовним вимогам.

Разом із тим, клопотання про відкладення розгляду справи, подала і міська рада (у зв'язку із занятістю представника в іншому  судовому процесі).

Суд задовольнив вищезазначені клопотання та відклав судове слухання до 30 квітня 2013 року.

 

      

    05.04.2013р. - Відкрито виконавче провадження по примусовому виконанню судового рішення - зобов'язання ПП «Компанія Горган» демонтувати тимчасову дерев'яну огороджу, вивезти будівельний металевий вагончик, бочку та бетонні плити, які знаходяться на земельній ділянці по вул. Лисенка 14 у м. Львові.   

 

                                                                            

 

26.03.2013р. -  Відбулось судове засідання у справі за позовом Львівської міської ради до ПП «Горган» про розривання Договору оренди. Наш Центр в процесі залучений в якості Третьої особи на стороні Позивача.

Нагадаємо, Постановою Галицького районного суду м. Львова від 31.05.2011р.  визнано протиправними дії Львівської міської ради, які полягали у прийнятті ухвали № 2906 від 08.12.2005 року «Про затвердження приватному підприємству «Компанія Горган» проекту відведення земельної ділянки на вул. Лисенка 14 у м. Львові» та скасовано вказану ухвалу. (Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду  від 12.12.2011р. по справі № 52011/11/9104 апеляційна скарга ПП «Компанія Горган» залишена без задоволення, рішення Галицького районного суду м. Львова від 31.05.2011р. - залишено без змін).

Постановою Галицького районного суду м. Львова від 31.05.2011р. було зобов'язано Львівську міську раду вчинити дії на припинення правових наслідків, які настали у зв'язку із прийняттям Ухвали № 2906  від 08.12.2005 року -  в тому числі (але не обмежуючись) - скасувати всі дозволи, погодження, рішення тощо, які були видані на підставі вищеозначеної ухвали Львівської міської ради № 2906 від 08.12.2005р. В тому числі це стосується і договору оренди.

Тобто набувшим силу судовим рішенням скасовано рішення органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки в оренду і про згоду на укладання договору оренди.

З огляду на вищевикладене Львівська міська рада подала позов про розривання Договору оренди земельної ділянки по вул. Лисенка 14 у м. Львові.

ПП «Горган» на судове засідання 26.03.2013р. не з'явилось, причин не явки не повідомило. У зв'язку із вищевикладеним суд відклав розгляд справи.   

 

 

       01.08.2012р. -  Не зважаючи на те, що суди всіх інстанцій підтвердили рішення, яким зобов"язано ПП "Горган" демонтувати металевий вагончик (див. попередній запис) - ПП "Горган" не виконує судові рішення. Тим часом в вагончику продовжували жити безхатченки, що призвело до пожежі. Просто диво, що не постраждали діти, адже вагончик знаходився на території дитячого майданчика! Фото та детальний опис подій викладено в статті ZIK .

    

      25.05.2012р. -  Отримано рішення Вищого Господарського Суду України, який також став на бік інтересів громади! Нагадаємо

   -  Після того як були скасовані у судовому порядку рішення   Львівської міської ради, якими на ділянці Лисенка 14 було дозволено будівництво багатоповерхівки, забудовник (компанія «ПП Горган»)  пішла з ділянки «по-англійськи»: не прибрала за собою, покинула вагончик (де оселились бомжі), дошки, бетонні плити тощо.   

   -  15.12.2011 року Господарський суд Львівської області (залишено без змін 15.02.2012 року постановою Львівського апеляційного господарського суду) було прийнято рішення зобов"язати компанію "ПП Горган" демонтувати тимчасову дерев"яну огорожу, вивести будівельник металевий вагончик, бочку та бетонні плити. І ось 25 квітня 2012 року Вищий Господарський суд України, розглянув касаційну скаргу компанії "ПП Горган" на вищевказані рішення та прийняв  ПОСТАНОВУ , якою касаційна скарга забудовника залишена без задоволення, рішення судів першої та апеляційної інстанції - без змін.  

 

    07.03.2012р. -  Оскільки маємо набувші законну силу судові рішення, захисники дитячого майданчика по вул. Лисенка звернулись до Львівської міської ради щодо необхідності виконання  Львівською міською радою цих судових рішень (для збільшення зображення натисніть на скан - при натисненні на зображення воно відкриється спочатку в іншому вікні, якщо натискувати ще раз, відкриється в повний розмір) 

  описание вашей картинки описание вашей картинки

    07.02.2012р. -  Чергова перемога у суді!  Феміда знову встала на захист прав городян Львова!

      07.02.2012 року суддя Львівського окружного адміністративного суду  Мартинюк В.Я. виніс ПОСТАНОВУ , якою задовольнив позов прокуратури Львова до Львівської міської ради, скасував п.14 ухвали ЛМР №2906 від 01.12.2005 «Про затвердження схеми розміщення дитячих та спортивних ігрових мазунчиків на території Личаківського району м. Львова» та зобов'язав Львівську міську раду розробити та затвердити схему, у якій дитячий майданчик був би зафіксований по його фактичному місцю знаходження.

Нагадаємо, 01.12.2005р. Львівська міська рада затвердила схему розміщення дитячих майданчиків, згідно із якою дитячого майданчика на вул. Лисенка 14 не існувало. Натомість він загадковим чином перемістився на суміжну ділянку (школи-інтернату). Таким чином за документами ділянка по вул. Лисенка 14 була вільна, на ній не було жодного дитячого майданчика.

Вже через тиждень, 08.12.2005р. Львівська міська рада приймає ухвалу № 2906 «Про затвердження приватному підприємству «Компанія «Горган» проекту відведення земельної ділянки на вул. Лисенка 14 у м. Львові», якою земельна ділянка (де фактично розташований дитячий майданчик, але по документах його там не існує) віддавалась під забудову.

Після того як Галицький районний суд (суддя Стрільбицький) визнав не законною та скасував ухвалу Львівської міської ради № 2906 від 08.12.2005р., наступним кроком стало скасування пункту 14 у Схемі розміщення дитячих майданчиків з зобов'язанням Львівської міської ради затвердити нову схему, у якій вказати фактичне розміщення дитячого майданчика по вул. Лисенка 14 у м. Львові.

Традиційно щиро дякуємо найвідомішій інформаційній корпорації ZIK та особисто Марті Гарден за оперативне, повне та об'єктивне висвітлення подій.

 

    12.12.2011р. -  ЗАКОН ПЕРЕМІГ!!!  Львівський апеляційний адміністративний суд ВІДХИЛИВ скаргу ПП "Компанія Горган" та п. Павлюка Ю.С. Рішення Галицького райнного суду м. Львова, (яким було скасовано рішення Львівської міської ради про забудову ділянки на вул. Лисенка 14),  ЗАЛИШЕНО В СИЛІ! Щиро дякуємо журналістам за підтримку та висвітлення подій!!! Дякуємо суду за чесне і справедливе рішення!

          

     30.11.2011р. -  28.11.11 відбулось засідання Львівського апеляційного суду, на якому суд повинен був розглянути апеляційні скарги ПП "Компанія Горган" та п. Ю.Павлюка на Постанову Галицького районного суду від 31.05.11 (якою були скасовані рішення Львівської міської ради, які дозволяли забудовувати дитячий майданчик та пам"ятку архітектури по вул. Лисенка 14). Слід зазначити, що ПП "Компанія Горган" зверталась до суду із клоптанням, у якому просила пришвидшити розгляд справи, оскільки (на думку Апелянта) їх компанія втрачає кошти і потребує максимально швидкого розгляду справи. Однак на саме слухання 28.11.11 ані представник ПП "Компанія Горган", ані представник п. Ю.Павлюка не з"явились... Детальний опис подій як завжди фахово подано у статті  Вікторії Садової на сторінках  ZIK , якій ми щиро дякуємо за послідовну громадянську позицію та фахове і об"єктивне висвітлення цієї справи

       

        24.09.2011р.   Маємо дві новини:

         1. Ми отримали ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 19.09.2011р. про задоволення клопотання п. Павлюка Ю.С. про продовження   

  строку апеляційного оскарження та відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Павлюка Ю.С. (детальніше про це дивитись нижче - новини від 

  20.09.2011р.)

      Ознайомившись із текстом ухвали про продовження строку апеляційного оскарження, постає ряд питань, зокрема:

-  Ст.165 КАС України встановлено, що ухвала суду повинна містити мотиви, з яких суд дійшов до висновків, і закону, яким керувався суд, постановляючи ухвалу. Якщо посилання на закон ухвала містить, то всі мотиви, якими керувався суд викладені у дивній формі: «Колегією суддів беруться до уваги твердження апелянта щодо неможливості своєчасного оскарження в апеляційному порядку постанови суду від 31.05.2011року, тому клопотання апелянта про поновлення строку для апеляційного оскарження підлягає задоволенню». Тобто «твердження апелянта», виявляється, є для суду достатнім мотивом для прийняття рішень.

- В той же час в ухвалі немає жодного спростування чи пояснення чому не беруться до уваги аргументи, які були викладені у ЗАПЕРЕЧЕННЯХ , які подали захисники вул. Лисенка 14, що грубо суперечить вищезазначеним вимогам КАС України.

 

      2Одночасно ми довідались, що розгляд апеляційних скарг ПП «Горган» на п. Павлюка Ю.С. призначено на … 28 листопада 2011р. Час розгляду ще не визначено, після визначення Львівський апеляційний адмінсуд обіцяє повідомити сторони письмово.

Слід звернути увагу на приписи ст. 195-1 КАС України, якими встановлено, що апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції має бути розглянута протягом одного місяця з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження.

 Якщо врахувати, що апеляційне провадження за апеляційною скаргою ПП «Горган» було відкрито 11 липня 2011р., а за апеляц.скаргою Павлюка Ю.С.- 19 вересня 2011р., то очевидно, що 28 листопада 2011р. не є датою, яка відповідає вищезазначеним вимогам КАС України.

 

                                                                              --------------------------

  

      21.09.2011р. найпопулярніша телепередача каналу ZIK «Хто тут живе ?» була знову присвячена суддям Львівщини.

                         В якості експерта на цю телепередачу було запрошено заступника Президента нашого Центру - Куровця Романа Івановича. В ході  передачі  піднімались питання судової реформи в цілому та, зокрема, питань судового розгляду справи по спробі незаконної забудови по  вул.Лисенка 14 та парку «Знесіння» .

 

                                                                         Переглянути телепередачу можна за ЦИМ посиланням

                                                                                   Прийняти участь у обговоренні можна ТУТ

                                                                                                        -----------------------------------------------------

 

        20.09.2011р.  Вчора, 19 вересня 2011р., у Львівському апеляційному адміністративному суді колегія суддів під головуванням судді Обрізка І.М. розглянула клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, що надійшло від Юрія Павлюка, який вважає, що ПОСТАНОВА Галицького районного суду м. Львова від 31.05.2001р.,(якою скасовано ухвали ЛМР про виділення земельної ділянки на Лисенка, 14 під забудову), порушує його права. Тож пан Павлюк Ю.С. просить цю постанову скасувати.

      Пан Павлюк Ю.С. з'явився у справі абсолютно не сподівано. З'ясувалось, що у липні 2010 року пан Павлюк уклав із забудовником (ПП «Горган») попередній договір купівлі-продажу нежитлового приміщення у будинку, який ПП «Горган» мало збудувати на Лисенко 14.

     Однак, як стверджує п.Павлюк Ю.С., у листопаді 2010 року з сайту ZIK він довідався , що прокуратура Львова подала позов про скасування рішень Львівської міської ради про виділення земельної ділянки на вул. Лисенка 14 під забудову. Також пану Павлюку стало відомо, що вказана земельна ділянка є частиною пам'ятки архітектури, що Управління охорони історичного середовища це будівництво не погоджувало і що порушена кримінальна справа по факту пошкодження пам'ятки архітектури. Враховуючи ці обставини, пан Павлюк звернувся до Галицького районного суду Львова із позовом, у якому просив договір між ним та ПП «Горган» розірвати та зобов'язати ПП «Горган» повернути сплачені кошти. Як випливає з тексту позову, як би п.Павлюк Ю.С. знав всі вищенаведені обставини, він ніколи б не погодився на укладання договору із ПП «Горган».

           14 червня 2011р. суддя Галицького районного суду Львова Курилець А.   задовольнив позов пана Павлюка Ю.С. 

           Однак вже через 3 дні пан Павлюк Ю.С. раптово змінює свою позицію та подає апеляційну скаргу на рішення судді Стрельбицького В.В. від 31.05.2011р.  Як можна зрозуміти з апеляційної скарги пана Павлюка, тепер він хоче, щоб ПП «Горган» таки побудувала нежитлове приміщення, а скасування рішень Львівської міської ради про виділення земельної ділянки це унеможливлює.

       Важко збагнути логіку особи, яка спочатку подає позов про розірвання договору купівлі-продажу нежитлового приміщення, а потім вирішує відстоювати право забудовника це приміщення таки побудувати.

           Однак, яз з'ясувалось, суд не вбачає у цьому нічого дивного…

          19 вересня 2011р. відбулось засідання Львівського апеляційного адміністративного суду, в ході якого розглядалось питання про продовження пану Павлюку Ю.С. строку апеляційного оскарження.

Представники позивачів - наш Центр, п. Штанько В.М. та п. Кузик Р.С. категорично заперечували задоволення клопотання п. Павлюка Ю.С.  та подали відповідні ЗАПЕРЕЧЕННЯ .

      Позаяк суд вирішив задовольнити клопотання п. Павлюка Ю.С. Важко сказати чим саме суд мотивував своє рішення так як на даний момент повний текст ухвали суду ще не виготовлений. Після отримання повного рішення суду ми обов'язково її оприлюднимо.

     Від щирого серця дякуємо найпопулярнішому видання ZIK та персонально журналістці Вікторії Садовій за послідовне, оперативне та об'єктивне ВИСВІТЛЕННЯ  подій.   

       

       

      10.06.2011р. Не вщухає інтерес до історії перемоги захисників дитячого майданчику та пам'ятки архітектури по вул. Лисенка 14.

           Пропонуємо Вашій увазі   телерепортаж з місця події, знятий телеканалом ZIK з інтерв'ю заступника Президента Центру Куровця Р.І.,

           представника ініціативної групи Штанько В.М., історика Сварника І. М.

           Телерепортаж можна подивитись ТУТ . Початок репортажу на 7 хвилині «Огляду дня».  

 

       31.05.2011р.     ПЕРЕМОГА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

        Сьогодні суддя Галицького районного суду м. Львова Стрельбицький В.В. оголосив рішення суду про задоволення позовних вимог мешканців Львова - тобто рішення Львівської міської ради та виконкому, якими віддавалась під забудову частина пам"ятки архітектури та дитячий майданчик по вул. Лисенка 14- СКАСОВАНІ!  

         Львів"яни довели, що вони здатні відстояти свої права. І хоча з самого початку багато людей казали нам, що справа безнадійна - адже ми виступили і проти влади (Львівська міська рада та виконком) і проти грошей (потужна фірма-забудовник, мова йшла про мільйони євро), ми вірили в успіх, вірили що не всі судді продажні, що правда і закон переможуть гроші та владу. І виявились праві-  суддя Стрельбицький В. прийняв рішення саме по закону та по справедливості, захистив інтереси простих людей. 

        Центр щиро дякує Штанько Віктору Михайловича та Кузику Роману Севериновичу за їх громадську позицію, чесність та неоціненний внесок у цю перемогу!

        Висловлюємо величезну подяку Західній Інформаційній Корпорації ZIK за постійну підтримку та висвітлення перебігу справи- це було надзвичайно важливо!

        ВІТАЄМО ВСІХ НЕБАЙДУЖИХ ТА ЧЕСНИХ ЛЬВІВ"ЯН!!! 

        Детальний перебіг подій, які відбулись 31.05.2011р. та виступ Президента Центру Сікевич Н.В., оперативно був висвітлений найбільшим інформаційним ресурсом Західної України - компанієї ZIK, ознайомитись із аналітичною статтєю Марти Гарден можна ТУТ

      

     05.05.2011р.      Відбулось чергове судове засідання у Галицькому райсуді.

Представник забудовник приємно здивував - виявляється вже і забудовник визнає, що рішення виконкому ЛМР № 1041 від 04.12.2009р є незаконним! Проте забудовник продовжує наполягати на тому, що ухвала ЛМР (на підставі якої і виносив виконком своє рішення!) є … законною. Важко збагнути таку логіку, позаяк нехай часткове, але все ж таки прозріння забудовника вже є позитивним зрушенням.

В подальшому представник забудовника, як завжди, намагався затягнути процес:

-  Спочатку представник вже звично зажадав побачити позивачів особисто. Представник позивачів п. Сікевич Н.В. роз'яснила, що згідно із ч.1 ст.56 КАС України сторони мають право брати участь в адміністративному процесі особисто і/або через представника. Таким чином представник здійснює у процесі повну адміністративну правоздатність свого довірителя. Тож КАС України не передбачає таку дію, як обов'язкова присутність позивача. Окрім того, на вимогу представника забудовника на минуле засідання прибув один із позивачів, однак опитати його не було можливості так як представник забудовник на засідання не з'явився, пославшись на свою хворобу.

- Після чого представник забудовника заявив клопотання про допит в якості свідків … хоча б по одному представнику з кожного відділу ЛМР, які погоджували оспорювану ухвалу ЛМР. (Слід зазначити, що таких погоджень потрібно близько 20). Суд роз'яснив представнику забудовника, що предметом оскарження є ухвала ЛМР, в залі присутній представник ЛМР і підстав для виклику представників відділів ЛМР не має.

- Представник забудовника пред'явив суду копію колективного звернення мешканців вул. Лисенко у 2004 році і почав наполягати, що це свідчить про те позивачі знали про оспорювані ухвали ще у 2004 році, а значить ними пропущений термін позовної давності. Суд нагадав представнику забудовника, що предметом оскарження є ухвала ЛМР від 2005 року та рішення виконкому ЛМР від 2009 року. Тож позивачі у 2004 році ніяк не могли знати про акти, які були прийняті у 2005 та 2009 роках. Знову ж таки збагнути логіку забудовника і у цьому питанні присутнім виявилось не можливо.

- На запитання представників позивачів Штанько В.М., Кузика Р.С., Сікевич Н.В., Куровця Р.І. представник забудовника в більшій частині відповісти не зміг, заявивши що він не готовий. На слушне зауваження суду, що слід було підготуватись до засідання, адже запитання стосуються саме предмета спору, представник забудовника пообіцяв підготуватись наступного разу.

Окремої уваги заслуговує твердження забудовника, що відсутність паспорту пам'ятки архітектури робить не можливим встановлення границі пам'ятки, а взагалі-то існує допуск до 30% щодо встановлення площі пам'ятки… На прохання послатись на норму права, яка встановлює таку дивовижну «погрішність», представник забудовника пообіцяв надати посилання наступного разу.

Суд оголосив перерву до 31.05.2011 року, запропонувавши сторонам підготуватись до дебатів. Тож сподіваємось, що 31.05.11р. львів'яни дочекаються судового вердикту. Віримо, що це рішення буде законним та справедливим і захистить інтереси громади Львова.

       

       12.04.2011р. відбулись теледебати між представником ініциативної групи мешканців по захисту дитячого майданчика по вул. Лисенка 14 п. В.Штанько та особою, із якою пов"язують початок цієї історії - тодішнього засновника, директора ПП "Горган", а нині- депутата ЛМР, секретаря ЛМР - Павлюка В.М.     ДИВИТИСЬ

        Обговорення цієї передачі, відгуки та думки львів"ян можна побачити ТУТ

      

 

     05.04.2011р. відбулось чергове засідання у Галицькому районну суді з приводу спроби незаконної забудови земельної ділянки по вул. Лисенка 14.

Перед початком судового засідання до суду прибув представник забудовника ПП «Горган» пан Колодін Г., який повідомив, що він захворів і подає до суду клопотання про перенесення судового слухання.

Під час судового слухання суддя Стрельбицький В. оголосив вищеозначене клопотання, запитав думку сторін. Представники позивачів заперечили проти задоволення клопотання та перенесення судового слухання з огляду на те, що ПП «Горган» є юридичною особою, яка здатна найняти любу кількість представників, а не обмежуватись одним представником; окрім того пан Колодін не надав суду жодної медичної довідки, яка б підтверджувала факт хвороби. Враховуючи, що попередні дії ПП «Горган» були направлені на затягування судового процесу любими способами, представники позивачів розцінили вказане клопотання як таку чергову спробу. Представник Львівської міської ради підтримав представників позивачів та попросив суд розпочати судове слухання. Заслухавши думку сторін, зваживши всі обставини у справі, суд прийшов до обґрунтованого висновку про можливість розпочати судове слухання.

В ході судового слухання були заслухані пояснення представників позивачів, які озвучили свою правову позицію, пояснили чим саме вони обґрунтовують заявлені позовні вимоги щодо визнання незаконними та скасування рішень ЛМР та виконкому ЛМР, якими земельна ділянка по вул. Лисенка 14 у м. Львові віддавалась під забудову ПП «Горган».

Також були заслухані пояснення представника відповідачів по справі (Львівської міської ради та виконкому Львівської міської ради). Представник відповідачів підтвердив позицію Львівської міської ради щодо ВИЗНАННЯ ПОЗОВУ У ПОВНОМУ ОБСЯЗІ, вважає що аргументи, які наведені в позовній заяві є достатніми для задоволення позову.

Заслухавши пояснення сторін, суд ухвалив оголосити перерву у судову слуханні до 05.05.2011р., сторонам підготуватись до судових дебатів, які суд планує провести на наступному судовому засіданні.

Тож якщо не станеться нічого не сподіваного і представник забудовник не вчинить ще якісь спроби для затягування судового процесу, маємо всі шанси, що на наступному судовому засіданні суд оголосить своє рішення. Віримо що це рішення буде законним та обґрунтованим і буде сприяти відновленню віри громадян у українське правосуддя.

       

      17.03.2011р. відбулось чергове судове засідання у Галицькому районному суді. Спочатку суд розглядав клопотання представника ПП "Горган", яке було заявлене на минуломи засіданні - про залишення позовної заяви без розгляду. Суд відхилив вказане клопотання, як безпідставне. Після чого представник ПП "Горган" заявив нове клопотання - про долучення "в якості співвідповідачів" Державний архітектурно-будівельний контроль та Інспекцію держкомзема. Суд роз"яснив представнику ПП "Горган", що Кодекс адміністративного судочинства не передбачає таку дію, як "залучення співвідповідача", згідно із ст. 52 КАС України можлива заміна неналежного відповідача. Але оскільки в даному випадку оскаржуються рішення органу місцевого самоврядування, то відповідач є належним - орган місцевого самоврядування. Тож клопотання ПП "Горган" про залучення в якості співвідповідачів ДАБК та Інспекцію держкомзему також було відхілено. Після чого постало питання про залучення ДАБК та Інспекцію держкомзема в якості Третіх осіб. Заслухавши думку сторін, які заперечували проти залучення вказаних осіб до розгляду у справі в якості Третіх осіб, суд роз"яснив представнику ПП "Горган", що згідно із ст.53 КАС України Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Позаяк для ДАБК та Інспекції ДКЗ рішення у даній справі ніяким чином не впливає на їх права та обов"язки. Тож і це клопотання ПП "Горган" було відхилено.

     Після чого, заслухавши думку сторін, суд прийшов до висновку, що можна переходити до слухання справи по суті. Тож на наступному засіданні, (яке відбудеться 05.04.2011р.) спір щодо заявлених позовних вимог буде розглядатись по суті.

    

        01.03.2011р. відбулось судове засідання у Галицькому районному суді м. Львова за позовом мешканців Львова про скасування рішень Львівської міської ради (ЛМР), якими земельна ділянка по вул. Лисенка 14 була віддана під забудову.

Засідання розпочалось з прохання представника компанії забудовника ПП «Горган» п.Колодіна надати йому можливість обґрунтувати подане на минулому засіданні клопотання про залишення позовної заяви без розгляду. (При цьому слід зазначити, що така процесуальна дія, як залишення позовної заяви без розгляду за клопотанням Третьої особи законом не передбачено).

Далі на протязі 30 хв. учасники процесу були вимушені слухати довгі розмірковування п.Колодіна, які стосувались чого завгодно, окрім правового обґрунтування заявленого клопотання …

Так п. Колодін завив, що у позовній заяві присутнє «процесуальне порушення», яке полягає у тому, що позивачі просять скасувати ухвалу ЛМР, в той час як на думку п.Колодіна ЛМР приймає тільки рішення, а не ухвали. При цьому слід зазначити, що насправді ЛМР приймає рішення у формі ухвал, розпоряджень, рішень тощо, а на самому оскаржуваному документі чітко зазначено «ухвала». До того ж «процесуальні порушення»-це порушення норм процесуального закону (в даному випадку- КАС України), що ніким чином не стосується назви форми рішення оскаржуваного акту.

Далі п. Колодін повідав учасникам процесу про те, як у передвиборчий період (вибори до місцевих рад 31.10.10), виявляється була ціла компанія по дискредитації ПП «Горган», в тому числі і порушення кримінальної справи по факту знищення частини пам'ятки архітектури - історичного муру… Правда, знову ж, залишилось за кадром яке відношення це має до заявленого клопотання про залишення позову без розгляду.

Наступна частина виступу п. Колодіна була присвячена ще цілому ряду обставин, «які мають процесуальне значення» і які, знову ж таки, не мали жодного відношення до обґрунтування заявленого клопотання - ми довідались, що забудовника не влаштовує вказана адреса ділянки «Лисенка 14» (правда не зрозуміло чому тоді договір оренди був підписаний забудовником за цією адресою і без усіляких застережень), про те що прокуратура має право «захищати невизначене коло осіб», про те, що 07.07.10 був прийнятий ЗУ «Про судоустрій та статус суддів», яким були внесені зміни в КАС України, про те що інспекція держбудконтролю надала дозвіл і Держкомзем також… але так і залишилось не зрозумілим ЯКЕ це все має відношення до обґрунтування поданого клопотання.

Наостанок п. Колодін зажадав, щоб йому надали копію клопотання позивачів про продовження строку оскарження, хоча це клопотання йшло додатком до позовної заяви, а отже при знайомстві з матеріалами позовної зави, п. Колодін повинен був ознайомитись із документами. Проте п. Колодін зажадав отримати цей документ ще раз. Знову ж таки не надавши жодної мотивації-яке це має відношення до заявленого клопотання. Суд оголосив перерву, в ході якої виготовив та передав п. Колодіну копію жаданного ним клопотання.

Після чого п. Колодін попросив оголосити перерву для ознайомлення з матеріалами, які подала ЛМР. Хоча всі ці документи у п. Кололіна мали б бути, адже саме на їх підставі його довірителі отримували земельну ділянку. І, знову ж таки, не зрозуміло яке відношення це має до заявленого клопотання.

      Витративши весь час судового слухання на вищеописану маячню, п. Колодін попросив … залишити його клопотання без розгляду, пообіцявши заявити його знову на наступному засіданні.

Підсумовуючи ситуацію можна констатувати, що була невдала спроба процесуальної диверсії з метою затягування процесу, але чи то юристу не вистарчило кваліфікації, чи то диверсія і не була метою а просто наслідком не достатнього знання п. Колодіним вимог КАС України, чи то були наявні якісь інші причини, але ситуація для забудовника насправді тільки погіршилась…

Наступне судове засідання призначено на 17.03.2011р.

Дякуємо провідному Інтернет-виданню ЗІКу за оперативне та об'єктивне висвітлення подій.

    

 

    24.02.2011р. відбулось засідання Львівського апеляційного адміністративного суду у справі про визначення підсудності розгляду справи за позовом прокуратури Львова про скасування рішень Львівської міської ради, якими під забудову було віддано дитячий майданчик по вул. Лисенка 14. (Нагадаємо: прокуратура подала вказаний позов, забудовник заявив клопотання про передачу справи на розгляд до Окружного адміністративного суду. Галицький районний суд задовольнив вказане клопотання, але прокуратура м. Львова оскаржила цю передачу).

Львівський апеляційний адміністративний суд, розглянувши апеляційну скаргу прокуратури, прийшов до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, справа повинна розглядатись Окружним адміністративним судом.

Таким чином на даний момент справа про незаконність рішень Львівської міської ради, якими під забудову була віддана ділянка по вул. Лисенка 14, тепер буде розглядатись у Галицькому районному суді (за позовом мешканців оточуючої забудови) та в Окружному адміністративному суді (за позовом прокуратури).

Наступне судове засідання у Галицькому районному суді Львова призначено на 01.03.2011р.

 

     18.02.2011р. відбулось чергове засідання Галицького районного суді у справі про скасування незаконних рішень Львівської міської ради про виділення під забудови територію дитячого майданчика та пам'ятки архітектури (монастир Францисканців з садом та огорожею) по вул. Лисенка 14.

На слуханні був присутній герой України Ю. Шухевич, який близько сприйняв проблему людей.

Слід зазначити, що  цього разу Львівська міська рада дотримала свого слова і її представник прибув у судове слухання. Також прибув представник ПП «Горган».

Мерія дійсно дотрималась свого слова і визнала позов. В той же час представник ПП «Горган» спробував розпочати «другу серію» відомої, нижчеописаної гри «футбол» - просив чи то закрити, чи то зупинити провадження у справі.

Ми щиро дякуємо ВІЛЬНИМ журналістам - ZIK - які не полишають чесно та об'єктивно висвітлювати цей процес.

Наступне засідання у справі відбудеться 01.03.2011р.

    

     10.02.2011р. у призначений час до суду прийшли тільки представники позивача -  Сікевич Н.В., Кузик Р.С., Штанько В.М.

Ані представники Львівської міської ради, ані представники ПП «Горган» до суду не з'явились.

Оскільки справа привертає увагу вільних журналістів (в той же час «ручна» преса мовчить як риба об лід про цю справу), то неявка представників міської ради викликали не аби яку реакцію.  

       Після чого відреагувала прес-служба міської ради , яка заявила, що просто вчасно не отримали повістку, але наступного разу прийдуть обов"язково. 

       

     02.02.2011р. ухвалою Галицького районного суду м. Львова було відкрито провадження у справі № 2а-369/11р. (суддя Стрельбицький В.В.). Слухання у справі призначено на 10 лютого 2011р. на 10 год.

 

     26.01.2011р. Центром було подано позов в інтересах мешканців вул. Лисенка до Львівської міської ради, Третя особа- компанія «Горган». Серед  позовних вимог:

- Скасувати ухвалу Львівської міської ради № 2906 від 08.12.2005р. «Про затвердження приватному підприємству «Компанія «Горган» проекту відведення земельної ділянки на вул. Лисенка 14 у м. Львові» та

- Скасувати Рішення виконавчого комітету Львівської міської ради за № 1041 від 04.12.2009р. «Про розгляд спірних питань погоджувальної комісії громадських слухань, висновків Державної служби з питань національної культурної спадщини, затвердження історико-містобудівного та містобудівного обґрунтувань, містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки на проектування та будівництво приватним підприємством «Компанія «Горган» багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями дитячого дозвілля та автостоянками на вул. Лисенка 14».

 

     ІСТОРІЯ ПИТАННЯ 

    До Центру звернулись мешканці вул. Лисенка у м. Львові і розповіли наступну історію.

Близько 40 років стоїть на вул. Лисенко, біля буд. № 14 дитячий майданчик.

За багато років на цьому майданчику виросло не одне покоління, він є частиною звиклого укладу життя мешканців. Весь цей час дитячий майданчик утримувався (і продовжує утримуватись) за рахунок місцевого бюджету (знаходиться на балансі ЛКП «Господар»).

Територія майданчика огороджена муром, який запобігає прямому контакту дітей із проїзною частиною. Земельна ділянка, на якій розташований майданчик, є озеленена, благоустроєна і слугує не тільки для відпочинку, а і для підтримання екологічного балансу (який у центральній частині Львова є порушений через велику загазованість). Сама земельна ділянка та вищезгаданий мур є частиною пам’ятки архітектури і містобудування місцевого значення – монастиря Францисканців з парком і огорожею і має охоронний  № 145-М (Рішення Львівського облвиконкому від 26.02.1980 р. № 130).

 

27.07.2010 року мешканці оточуючої забудови побачили, як невідомі особи ламають історичний мур та заїжджають на територію дитячого майданчика будівельною технікою. Одночасно, на територію дитячого майданчика заносяться будівельні матеріали, дошки, за лічені хвилини було знищено частину ігрового та спортивного інвентарю майданчика. Була встановлена металева споруда із вікнами, яка нагадує вагон для перевозки політв'язнів часів СРСР.

Коли заскочені мешканці оточуючої забудови вибігли на вулицю, щоб довідатись, що відбувається, то дорогу їм перегородили люди у камуфляжі, які пояснили, що вони є представниками охоронної фірми, на території дитячого майданчика тепер буде відбуватись будівництво 6-поверхового будинку, а охоронці будуть охороняти це будівництво від мешканців та дітей, не допускаючи їх на територію майданчика.

Після того, як мешканці оточуючої забудови звернулись до журналістів та у ряд відповідних структур, на територію дитячого майданчика приїхав особисто міський Голова п. Садовий А.І., який пообіцяв мешканцям, що ніякого будівництва тут не буде. Однак, час йшов, а ніхто і не збирався прибирати будівельні матеріали, навпаки представники забудовника глузували із мешканців та казали, що будівництво тут все одно буде так як вони вклали великі кошти і не покинуть тепер це місце.

Після чого люди звернулись до Центру та попросили захистити їх права та інтереси, оскільки заплановане будівництво не тільки знищить дитячий майданчик та історичний мур, а і унеможливить нормальне проживання мешканців та членів їх родин, так як негативно вплине на звичний уклад життя мешканців оточуючої забудови, унеможливить реалізацію низки конституційних прав і свобод.

Як вже стало «доброю» традицією, ані влада, ані правоохоронні органи не спішили вчиняти дії. Однак саме наполегливість активістів захисту майданчика ЗМУСИЛА і владу, і правоохоронців виконувати свої обов'язки. Окремо хочеться зазначити величезну роль та активну життєву громадську позицію Романа Кузика та Віктора Штанько, які за рахунок своїх сил, часу, нервів зуміли не тільки зрушити справу з місця, а і стали прикладом для всіх, хто не вірить, хто виправдовує свою бездіяльність тим, що «А. все одно правди не доб'єшся»…

Історія набула розголосу, активно висвітлювалась у ЗМІ. Була порушена кримінальна справа по факту руйнування пам'ятки архітектури.

Більш детально можна ознайомитись, перейшовши за наступними посиланнями:

Свободівці всадять 6-поверхівку замість дитмайданчика на вул. Лисенка у Львові?

Лисенка, 14 – скандал триває

Юрій Шухевич звинувачує керівника фракції «Свобода» ЛМР у руйнуванні дитячого майданчика

Прокуратура проводила перевірки і, як наслідок, зрештою, встановила що прийняті рішення міської ради суперечать вимогам Земельного кодексу України та Закону України «Про планування та забудову територій». З огляду на викладене, 28 липня 2010 року прокуратура міста до Личаківського районного суду м. Львова скерувала позовні заяви про скасування незаконних ухвал Львівської міської ради.

       Варто зазначити, що при внесенні вказаних позовних заяв, прокуратурою міста було подано і судом задоволене клопотання про  невідкладне вжиття у встановленому законом порядку заходів до забезпечення позову шляхом заборони вчинення будь-якими особами дій, пов’язаних з користуванням та/або розпорядженням земельною ділянкою на вул. Лисенка, 14 у м. Львові.

   Звичайно, що і «зацікавлені особи» не сиділи склавши руки. Розпочалась вже звикла схема під назвою «футбол».

  Спочатку Личаківський районний суд м. Львова передумав розглядати справу і направив її для розгляду до Галицького районного суду м. Львова.

  У Галицькому районному суді справа потрапила на розгляд до судді Ванівського О.М. Суддя Ванівський О.М. спочатку скасував заходи забезпечення позову, а потім взагалі виніс ухвалу , якою ухвалив передати справу на розгляд Окружного адміністративного суду.  Одразу загдалась історія із оскарженням забудови парку "Знесіння" - три роки справа кидалась з одного суду до іншого, ніби-то через не можливість встановити підсудність...

    Оскільки очевидно вбачалось, що справа ризикує повторити долю справи по "Знесінню" (а за чей час забудовник може забудувати не один майданчик), то мешканці попросили Центр звернутись в суд для захисту їх прав та інтересів.

    26.01.2011 року Центр подав позов в інтересах мешканців оточуючої забудови із позовними вимогами -

Скасувати ухвалу Львівської міської ради № 2906 від 08.12.2005р. «Про затвердження приватному підприємству «Компанія «Горган» проекту відведення земельної ділянки на вул. Лисенка 14 у м. Львові» та Скасувати Рішення виконавчого комітету Львівської міської ради за № 1041 від 04.12.2009р. «Про розгляд спірних питань погоджувальної комісії громадських слухань, висновків Державної служби з питань національної культурної спадщини, затвердження історико-містобудівного та містобудівного обґрунтувань, містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки на проектування та будівництво приватним підприємством «Компанія «Горган» багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями дитячого дозвілля та автостоянками на вул. Лисенка 14».

                 

=================================================================

 

 

ВСІ ПРАВА ЗАХИЩЕНІ ЗАКОНОМ ПРО АВТОРСЬКІ ПРАВА.

ВИКОРИСТАННЯ ЛЮБИХ МАТЕРІАЛІВ З ЦЬОГО САЙТУ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО ПІСЛЯ ОТРИМАННЯ

ПИСЬМОВОЇ ЗГОДИ ПРАВЛІННЯ ЦЕНТРУ   .

Все викладене є думкою Центру.

Ми доносимо до відвідувачів сайту виключно свою думку, інформацію та своє бачення ситуації.