Чергове самовільне руйнування пам'ятки архітектури

 

 

 

   2020 рік 

   Не зрозуміло яким чином можна будувати правову державу, коли ціла армія чиновників не може шість років виконати рішення суду! 

  Чому порушники роблять що хочуть, а ціла армія чиновників мовчки споглядає і тільки бідкається? 

   Маємо нову продовження нашої історії.

2016 рік

     

     Наша пісня добра нова, починаєм її знову!(((

      

     13 березня 2016 року - Нарешті хороші новини! 

Галицький районний суд м. Львова зупинив руйнування пам"ятки, вживши заходи забезпечення позову 

                        1 

                                        2                   

                       

  Січень 2016 року.
Вищий спеціалізований суд України скасував попередні судові рішення і направив справу на новий розгляд. ВССУ чомусь вирішив, що попередні суди не залучили нового власника частки у квартирі (поки йшов судовий розгляд один із співвласників продав свою частку). Але насправді суд залучав нового співвласника в якості Третьої особи і це було чітко зазначено у рішенні. Складається враження, що ВССУ спеціально затягує справу, надаючи можливість загарбникам зруйнувати будинок.
   Наразі справа повторно слухається у Галицькому районному суді Львова. Черговий розгляд справи призначено на 14 березня 2016 року.
     Тим часом з’ясувалось, що той ніби-то незалученний власник вже також встиг перепродати свою частку, при чому продав як нежитлове приміщення! При цьому жодний орган місцевого самоврядування рішення про переведення квартири чи частини квартири у нежитлове приміщення НЕ давав. Яким чином БТІ оформило технічний паспорт, а нотаріус зареєструвала продаж НЕ житлового приміщення – зрозуміти не можливо.  Таким чином на сьогодні половина квартири ніби-то не житлова (як випливає з договору купівлі-продажу), але де-юре вона житлова (оскільки відсутнє рішення органу місцевого самоврядування). Друга половина квартири житлова, але перебудовується під магазин (тобто для використання приміщення к не житлове). ЖОДНОГО дозвільного документу на проведення будівельних робіт ані як в житловій квартирі, ані як в не житловому приміщенні НЕМАЄ.
   Проте, будучи впевнені у своїй безкарності і заохочені касаційним судом, працівники розпочали інтенсивні роботи. Мешканці, як можуть, протистоять цьому. Була побита активістка з вказаного будинку, але міліція прибула за 40 хвили і, звісно, нікого не затримала.
  Таке судове свавілля сприяє не тільки руйнуванню нашого міста, але і остаточній зневірі суспільства у судовій гілці влади. Центр буде намагатись і надалі відстоювати права мешканців в суді та іших інстанцій, намагатись врятувати цю пам"ятку. Про перебіг подій ми будемо розповідати на цій сторінці. 

      

24.03.2014р. - ПЕРЕМОГА!!! Сьогодні судя Галицького районного суду м. Львова поставив, нарешті, крапку у історії безпрецедентного наглого руйнування пам'ятки архітектури по вул. Вірменській 30!

    Суд вирішив зобов'язати власників квартири 3 у буд. 30 по вул. Вірменській за власний кошт привести квартиру до попереднього стану.

Оскільки власники 21 лютого 2014 року намагались продовжити самовільні будівельні роботи та нанесли чергову шкоду будинку, з метою забезпечення позову, суд виніс ухвалу , якою заборонив здійснювати будь які будівельні роботи!

     

      17.01.2014р. - у Галицькому  районному суді м. Львова відбулось чергове засідання суду за позовом Галицької райадміністрації до власників квартири № 3 по вул. Вірменській 30 про приведення квартири до попереднього стану.

На суд прийшла мешканка будинку 30 по вул Вірменській, яка розповіла суду як будинок потерпає від дій Відповідачів, всі квартири у тріщинах, а будівельні роботи продовжуються, просила залучити її в якості Третьої особи. Суд, заслухавши думку сторін, залучив мешканку будинку до розгляду у справі в якості Третьої особи.

Також  суд залучив в якості Третьої особи і нового власника квартири (з'ясувалось, що гр. Малькова Л. продала свою частку у квартирі).

Окрім того, суд задовольнив клопотання представника нашого Центру-визнав явку Управління охорони історичного середовища обов'язковою (представник УОІС жодного разу до того на слухання не з'явився).

Наступне судове засідання призначене на 19 лютого.

 

      21.06.2013р. - у Галицькому районному суді відбулось чергове засідання щодо приведення пам'ятки культурної спадщини по вул. Вірменській 30 до попереднього стану.

Несподівано вперше за весь час судового розгляду, з'явилась представник відповідача! До цього часу власники квартири № 3 у вказаному будинку (які самовільними будівельними роботами пошкодили пам'ятку) ігнорували судові засідання.

Оскільки представник відповідача подала заперечення на позов та висловила бажання ознайомитись із матеріалами справи, з метою надання сторонам можливості ознайомитись із правовою позицією один одного і підготувати відповідні пояснення, суддя Государський В.Ф.  оголосив перерву у судовому слуханні до 26.08.2013р.

 

04.06.2013 -  Галицькому районному суді м. Львова (суддя Государський А.В.) відбулось засідання за позовом Галицької районної адміністрації Львівської міської ради до  Малькової Людмили Миколаївни, Сандул Ірини Генріхівни, Треті особи - ЛКП «Старий Львів», Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради про приведення квартири № 30 у будинку 30 по вул. Вірменській у м. Львові до попереднього стану. 

Оскільки саме Центр звертався до Галицької райадміністрації та ін. структур щодо самовільних будівельних робіт по вул. Вірменській 30 (внаслідок яких було пошкоджено пам'ятку архітектури), то до вказаної справи наш Центр було залучено в якості Третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні Позивача.

 Оскільки в судове засідання не прибули представники відповідачів, суд прийняв рішення про перенесення розгляду справи на 21.06.2013р.

 

 27.04.2013р. -  Як вбачається з відповіді Галицької райадміністрації, остання приємно дивує своєю активністю - подано в суд позов щодо зобов'язання власника кв.№3 по вул. Вірменській 30 привести квартиру до попереднього стану.

Центр буде просити Суд залучити до розгляду справи нас Третьою особою на стороні позивача.

 

                                                             

      

    Грудень 2012-січень 2013 - Надійшли відповіді з Галицької райадміністрації, Інспекції ДАБК у Львівській області та Управління охорони історичного середовища, щодо ситуації на вул. Вірменській 30.

      З аналізу відповідей, вбачається дивна картина - власники квартири, не маючи ВЗАГАЛІ жодних погоджень, самовільно почали переобладнання квартири під нежитлове комерційне приміщення. Вказані дії, поза сумнівом, утворюють склад злочину, відповідальність за який передбачено ст. 298 КК України.

          Позитивним є той факт, що Галицька райадміністрація та Управління  охорони історичного середовища вживають таки заходи реагування. Хотілось би ще щоб ці заходи реагування були дієвими, а не зводились тільки до «ми написали і самоусунулись»…  Ситуація продовжує перебувати на нашому контролі.

 

 

 

 

 

 

    ІСТОРІЯ ПИТАННЯ:

Невстановленими особами руйнується пам'ятка архітектури в самому центрі заповідника ЮНЕСКО!

До Центру звернулись мешканці Львова, які стурбовані ситуацією, яка склалась у будинку № 30 по вул Вірменській у м. Львові. В ході перевірки звернення, з виходом на місце, було встановлено, що  за словами мешканців будинку, квартиру № 3 у вказаному будинку було куплено влітку цього року. Нові господарі почали проводити ремонтні роботи у вказаній квартирі, а нещодавно вибили вікно та встановили пластикові двері. Мешканці повідомили, що на місце події виходили представники різних органів місцевого самоврядування та балансоутримувач, але позитивних здвигів не має, роботи  продовжуються.

Центром, для повного з'ясування обставин, направлено ряд запитів з метою встановити наявність погоджень, дозвільних документів та притягнення винних осіб до відповідальності.

 

 

Повернутись на

ГОЛОВНУ СТОРІНКУ 

 

 

===================================================

ВСІ ПРАВА ЗАХИЩЕНІ ЗАКОНОМ ПРО АВТОРСЬКІ ПРАВА.

ВИКОРИСТАННЯ ЛЮБИХ МАТЕРІАЛІВ З ЦЬОГО САЙТУ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ ВИКЛЮЧНО ПІСЛЯ ОТРИМАННЯ

ПИСЬМОВОЇ ЗГОДИ ПРАВЛІННЯ ЦЕНТРУ   .

Все викладене є думкою Центру.

Ми доносимо до відвідувачів сайту виключно свою думку, інформацію та своє бачення ситуації.